Call us toll free: 0212 570 0003
Top notch Multipurpose WordPress Theme!
Call us toll free: 0212 570 0003

Biyografi

Yelda İşlekel

1977 İstanbul doğumlu Türk moda tasarımcısı. Küçük yaşlardan itibaren tasarım ve el sanatları alanlarında çeşitli eğitim
programlarına katıldı.
Eserleriyle yurtiçi ve yurtdışı kişisel ve karma sergilere katıldı. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Avrupa Topluluğu Bölümü'nden mezun oldu.
1999 yılında İstasyon Sanat Akademisi Moda-Stilistlik Tasarım Bölümü'nden mezun oldu.
Lise yıllarında amatör olarak uğraştığı styling çalışmalarından sonra moda alanında ilk profesyonel adımını 1999 yılında Gençler Caddesi'nde kendi adına açtığı butiği ile attı.

Seramik,heykel,yağlıboya,geleneksel yazma,ebru,desen tasarımı,baskı teknikleri üzerine aldığı eğitimlerini özellikle haute couture tasarımlarına yansıtarak kendi imzasını oluşturdu. Kişiye özel gelinlik ve abiye çalışmalarının yanısıra Türkiye'nin önde gelen yazılı basın ve TV kanallarında freelance işler yaptı. (Fashion TV-direktörlük;ATV,Star,Kanal D,TGRT styling; Şamdan,Gala,Starlife,Kapris,Tempo,Nokta-kostüm dizayn) 15 yıldır siyaset sanat ve televizyon dünyasının saygın ve sevilen pek çok ismi önemli günlerinde Yelda İşlekel imzalı tasarımlarla boy göstermektedirler.